O naszej firmie

Kursów rysunku jest wiele. Tylko jeden prowadzą autorzy podręcznika „Podstawy Rysunku Architektonicznego i Krajobrazowego”. Pracownia Rysunku Odręcznego „Horyzont” przygotowuje do egzaminu z rysunku odręcznego na wszystkie uczelnie o profilu architektonicznym w Polsce. Działamy w Krakowie. Jesteśmy skuteczni.

Nasz podręcznik

Kurs rysowania

Od kiedy działa kurs rysunku?

Pracownia Rysunku Odręcznego „Horyzont” w obecnej postaci rozpoczęła swoją działalność w 2000 roku. Jej podstawowym założeniem było przygotowanie kandydatów do egzaminu wstępnego na studia architektoniczne. Zakres programu szybko rozszerzono o tematy obowiązujące kandydatów na kierunki pokrewne, takie jak: Architektura Krajobrazu, Sztuka Ogrodowa czy Architektura Wnętrz.

Wykładowcy z pracowni „Horyzont” od ponad dekady prowadzą również kursy rysunku na krakowskim Uniwersytecie Rolniczym, które przeznaczone są dla kandydatów na kierunki Sztuka Ogrodowa oraz Architektura Krajobrazu.

Dla kogo są przeznaczone kursy rysunku?

Kursy P.R.O. „Horyzont” są przeznaczone nie tylko dla przyszłych studentów architektury, (czy też kierunków pokrewnych). Ich program został przygotowany z myślą o każdym miłośniku rysunku i jest dostosowywany indywidualnie w zależności od potrzeb. Żeby rozpocząć naukę, nie potrzeba żadnego wcześniejszego przygotowania. Wystarczy trochę cierpliwości, wiary w siebie i pasji rysowania.

A więcej o kursie rysunku?

Pracownia Rysunku Odręcznego „HORYZONT” od wielu lat obecności na rynku cieszy się renomą i zaufaniem, czego potwierdzeniem jest coroczny, bardzo wysoki odsetek uczniów dostających się na wymarzone kierunki. Wysoki poziom nauczania pozwala zdobyć uczniom umiejętności rysunkowe, których próbkę można zobaczyć w dziale galeria.

W 2008 roku wydawnictwo Atropos wydało jedyny specjalistyczny podręcznik (zobacz więcej) do nauki rysunku architektonicznego naszego autorstwa. Na „Podstawach rysunku architektonicznego” opieramy program naszego kursu. Jeśli chcesz dowiedzieć się o programie więcej, zapraszamy tu.

Kto prowadzi zajęcia na kursie rysunku?

Nasi nauczyciele to zespół czynnych zawodowo architektów, architektów krajobrazu i grafików, absolwentów Wydziału Architektury i Urbanistyki oraz Architektury Krajobrazu Politechniki Krakowskiej.

dr inż. arch. Michał Uruszczak
nauczyciel akademicki, projektant. Współtwórca stowarzyszenia artystycznego TAM (Twórcza Akcja Młodych) w 2000 roku. Liczne artykuły naukowe, obrazy olejne, grafiki. Twórca wielu aranżacji ogrodowych (m.in. Ogród Zmysłów przy Babiogórskim Parku Narodowym, rewaloryzacja zabytkowego założenia przypałacowego w Chorzowie). Absolwent Politechniki Krakowskiej, wydz. Architektury (kierunek Architektura i Urbanistyka)

mgr inż. arch. Wojciech Franzblau
architekt, projektant. Twórca i współtwórca wielu zrealizowanych projektów w zakresie architektury mieszkaniowej, usługowej, przemysłowej oraz architektury wnętrz. Jeden ze współzałożycieli grupy pART Studio, odpowiedzialny za wizualizacje komputerowe i fotografię. Autor ilustracji do książek, współautor antologii komiksowych „Wrzesień” i „Człowiek w probówce”. Absolwent Politechniki Krakowskiej, wydz. Architektury (kierunek Architektura i Urbanistyka)

mgr inż. arch. Michał Gałek
grafik i designer. Założyciel grupy pART Studio zajmującej się grafiką reklamową, ilustracją oraz komiksem. Współtworzył m.in. magazyn komiksowy „KKK”, antologie komiksowe „Piekielne Wizje”, i „Wrzesień” oraz serie „Alma”, „Deduktor” i „Epizody z Auschwitz”. Pracuje także jako menadżer i łowca talentów. Absolwent Politechniki Krakowskiej, wydz. Architektury (kierunek Architektura i Urbanistyka)
mgr inż. arch. krajobrazu Luiza Malinowska
projektant przestrzeni. Twórca i wykonawca założeń ogrodowych, analiz i projektów krajobrazowo – funkcjonalnych, programów rewitalizacyjnych. Autorka wizualizacji projektowych oraz ilustracji komiksowych w technice odręcznej i komputerowej. Absolwent Politechniki Krakowskiej, wydz. Architektury (kierunek Architektura Krajobrazu) oraz Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, wydz. Ogrodniczy (specjalność Sztuka Ogrodowa)
mgr inż. arch. Ewa Sadowska
projektant architektury wnętrz. Twórca i współtwórca wielu zrealizowanych projektów w obiektach mieszkalnych i usługowych. Absolwent Politechniki Krakowskiej, wydz. Architektury (kierunek Architektura i Urbanistyka)

Współtworzył m.in. magazyn komiksowy „KKK”, antologie komiksowe „Piekielne Wizje”, i „Wrzesień” oraz serie „Alma”, „Deduktor” i „Epizody z Auschwitz”. Pracuje także jako menadżer i łowca talentów. Absolwent Politechniki Krakowskiej, wydz. Architektury (kierunek Architektura i Urbanistyka)